polski | english

BŁĄD MEDYCZNY

Błędy medyczne oraz zaniedbania lekarskie występują na porządku dziennym w Stanach Zjednoczonych. Według badan Instytutu Medycyny, 98,000 tysięcy ludzi umiera każdego roku w amerykańskich szpitalach z powodu błędów medycznych. Jest to ósma przyczyna śmierci w tym kraju. Błędy i zaniedbania lekarskie, włączając podawanie nieprawidłowych lekarstw, są przyczyna chorób i uszkodzeń u ponad 1.3 miliona osób na rok.

Pomimo tego, że lekarze przechodzą specjalne treningi, a także zobowiązani są do sporządzania dokładnych protokołów, często błędy i małe niedopatrzenia lekarskie dewastują życie pacjenta, a w niektorych przypadkach mogą powodowac śmierć. Grupa prawnicza Adama Steina we współpracy z ekspertami medycznymi prowadzi dogłębne ustalenia przyczyn oraz winnych. Często spotykane niedopatrzenia lekarskie obejmują szeroką gamę, od małych do dużych wypadków, takich jak:

  • niepoprawne zdiagnozowanie kondycji pacjenta
  • błąd w leczeniu
  • podawanie nieprawidłowych leków
  • naruszenie gwarancji pacjenta
  • niepowodzenie w uzyskaniu leczenie
  • błędy operacyjne
  • błędy w trakcie wykonywania prześwietleń i robienia testów medycznych

Skuteczne procesy sądowe dotyczące błędów medycznych pokazują, że postępowania lekarskie nie zawsze zgodne są z ogólnie przyjętymi zasadami praktyki lekarskiej. Pacjenci nie otrzymują właściwej opieki medycznej oraz zdarza się iż szpital lub przychodnia pogwałca normy stanowe. Narzędzia i wyposażenie ośrodków medycznych są uszkodzone. Personel medyczny jest niewłaściwie wyszkolony.

Zrozumienie przez pacjenta zgody na leczenie
W wielu sytuacjach kiedy to opieka lekarska i leczenie jest prowadzone indywidualnie, pracownicy medyczni wymagają od pacjenta pozwolenia na leczenie. Jednakże, definicja i sposób informowania pacjenta może być odmienna w różnych stanach. Oznacza to w praktyce, iż lekarz (albo inny prowadzący) musi poinformować pacjenta o korzyściach, ryzykach czy konieczności operacji w trakcie podjętego leczenia, a także o towarzyszących procedurach medycznych i sposobach leczenia. Lekarz ma wówczas obowiązek zażądania od pacjenta pisemnej zgody na leczenie.

Nieprawidłowa diagnoza lekarska
Nieprawidłowa diagnoza schorzeń medycznych występuje wtedy, gdy lekarz nie potrafi trafnie zidentyfikować stanu pacjenta. W takich przypadkach, lekarz może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za wszelkie straty i uszkodzenia pacjenta, które stają się rezultatem zaniedbania lekarskiego. Błędy medyczne mogą być uwarunkowaneą różnymi okolicznościami. W niektórych przypadkach, mogą to być diagnozy kompletnie odbiegające od faktycznego stanu zdrowotnego pacjenta. Pacjent może mieć kondycje medyczną, która jest lub nie spokrewniona z diagnoza lekarska, albo pacjent może w ogole nie być chory. Taki rodzaj błędów medycznych pojawia się często w sprawach związanych z chorobami małych dzieci, z chorobami emocjonalnymi, chorobami systemu trawiennego, rzadkimi przypadkami medycznymi, lub chorobami o niejasnych symptomach.

Błędy chirurgiczne
Błędy takie mogą mieć dewastacyjne i fatalne konsekwencje dla zdrowia. Amerykańscy chirurdzy i anestezjologowie są jednymi z najlepszych na świecie, ale także zdarzają im się błędy w trakcie wykonywania operacji. Jeżeli lekarze popełnią błędy, które powodują komplikacje i uszczerbek na zdrowiu pacjenta to są oni odpowiedzialni prawnie za swoje niedopatrzenia.

Grupa prawnicza Adama Steina rozumie, że cierpienia spowodowane uszkodzeniami w trakcie operacji lub niewłaściwa anestezjologia mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jak również życiowych dramatów. Sprawy, w które włączone są błędy chirurgiczne i anestezjologiczne, mogą być ekstremalnie skomplikowane. Poszkodowany z pewnością będzie potrzebował fachowej pomocy prawniczej.

Tysiące lekarzy zostało pociągniętych do odpowiedzialności karnej za niekompetencje medyczne, złe prowadzenie leczenia oraz brak zachowania etyki zawodowej. Zawsze możesz uchronić swoją rodzinę i znajomych od błędów i zaniedbań lekarskich korzystając z usług prawniczych.

Bezpłatna konsultacja
Dzwoń: 718-383-0100

Formularz kontaktowy
pełny HTML   |   wersja mobilna