polski | english

WORKERS' COMPENSATION

• Czy jestem uprawniony do innego odszkodowania finansowego w sprawie wypadkowej poza Workers’ Compensation?
Tak, możesz mieć prawo do innego odszkodowania finansowego, w oparciu o odrębne ustawy stanowe i federalne, które to upoważniają Cię do otrzymania dodatkowych odszkodowań finansowych poza odszkodowaniem z tytułu Workers’ Compensation, włącznie z “Third-Party Claim”.

• Co to są sprawy „Third-Party Claim”?
Jeśli ktoś inny, niż Twój pracodawca, był odpowiedzialny za Twój wypadek, możesz mieć prawo do roszczeń o odszkodowanie z tytułu “Third-Party”. Trzecia strona może być odpowiedzialna za Twój wypadek z powodu przyczyn takich jak: zaniedbanie, niedopatrzenie, nieuwaga lub naruszenie zasad prawa, produkcja niebezpiecznych, wybrakowanych produktów, współudział w różnych, bardzo niebezpiecznych zajęciach naruszających prawo stanowe lub federalne. W tego rodzaju sprawach odszkodowania finansowe są czesto dużo większe niż oszkodowanie Workers’ Compensation, które możesz otrzymać za ten sam wypadek.

• Jak mogę stwierdzić, że “Third-Party” (trzecia strona) jest prawnie odpowiedzialna za mój wypadek?
Żeby stwierdzić, że „Trzecia Strona” jest prawnie odpowiedzialna za Twój wypadek, powinieneś przekazać szczegółowy opis zdarzenia w jednej z naszych lokalizacji. Tutaj ważna uwaga: dochodzenie w sprawie „Third-Party” powinno być rozpoczęte jak najszybciej, kiedy wszystkie dowody i fakty są świeże. Nasz detektyw może chcieć sfotografować miejsce wypadku, maszyny, narzędzia, które były uwikłane w zdarzenie, także może chcieć porozmawiać ze świadkami lub kimkolwiek, kto posiada informacje dotyczące Twojego wypadku.

• Kiedy więc powinienem zatrudnić adwokata?
Zawsze powinieneś skontaktować się z adwokatem i to jak najszybciej. Jeżeli będziesz z tym zwlekał, strona, która ponosi odpowiedzialność za Twój wypadek wykorzysta to na swoją korzyść, zbierając dowody, robiąc zdjęcia i rozmawiając ze świadkami z zamiarem osłabienia Twojej sprawy lub zmniejszenia jej pieniężnej wartości. Co więcej, pamięć ludzka, w miarę upływu czasu zanika a ważne dowody mogą wpaść w niepożądane ręce lub nawet być zniszczone. Jeżeli chcesz być reprezentowany przez adwokata, jak najszybciej skontaktuj się z naszym biurem. Mamy dużo doświadczenia w sprawach wypadkowych i odszkodowań pracowniczych.

• Co zrobić jeśli nie mam pieniędzy by opłacić adwokata?
Jeżeli miałeś wypadek, nie musisz płacić nic, dopóki my nie odzyskamy pieniędzy dla Ciebie! Możesz rozmawiać z nami bezpłatnie o wypadku i odniesionych krzywdach.

• Jakimi sprawami wypadkowymi zajmuje się wasza kancelaria prawnicza?
Specjalizujemy się w sprawach wypadkowych. Każdą sprawę traktujemy bardzo poważnie i z dużym poświęceniam pracujemy w obronie praw poszkodowanych pracowników na terenie Nowego Jorku.

Wypadki budowlane jakimi się zajmujemy to:

  • Upadki z rusztowań, zawalenie się rusztowań
  • Upadki z wysokości, ruchomych platform lub upadki z drabiny
  • Spadające na pracownika części lub gruzy
  • Wypadki związane z wyposażeniem budów, maszynami, narzędziami, dźwigami, wózkami widłowymi, podnośnikami, itp.
  • Wypadkami samochodowymi z pojazdami budowlanymi

Główni wykonawcy, architekci, producenci i właściciele nieruchomości mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za wypadki i utratę życia na budowach. Nowojorskie Prawo Pracy [240(1) i 241(6)] jest najczęściej praktykowane w tego rodzaju procesach. Nowojorskie prawo broni pracownika i w wielu przypadkach obarcza całkowitą odpowiedzialnością głównego wykonawcę lub właściciela nieruchomości.

Bezpłatna konsultacja
Dzwoń: 718-383-0100

pełny HTML   |   wersja mobilna